PRAGUE RATS VLÁDNOU INLAJNU

Pražské krysy zakončily inlajnovou sezónu ve velkém stylu! Na republikové finále se probojovaly všechny tři kategorie – mužů, dorostu i starších žáků a všechny slaví zisk cenného kovu.

Třetí jmenovaná a nejmladší kategorie postupovala na finálový turnaj v Kroměříží ze druhého místa. V semifinálovém duelu však roli favorita potvrdili pozdější mistři z Přerova, kteří Prague Rats nadělili „desítku“. Dva góly Matyášů, Burnuse a Tvrzníka, už pouze upravovali výsledek na 2:10. V souboji o 3.místo krysáci narazili na svého soupeře ze základní části – IHC Dynamo Pardubice. Vzájemná bilance hrála lépe pro pardubické, a i do bronzového souboje vstoupili lépe. Rats však nepřízniví výsledek 0:1 dokázali ve druhé půli dvěma góly otočit. Dynamo ještě jedním gólem dokázalo vyrovnat, ale poslední slovo měli opět Pražané, kteří v čase 38:39 gólem Alexe Poka rozhodli o zisku bronzových medailí!

Extraliga dorostu byla v základní části velice vyrovnaná a o umístění na 1.-4. vždy rozhodoval pouze jeden bod. Prague Rats nakonec obsadili třetí příčku a na kroměřížském final four je v semifnále čekal soupeř z Hořovic. Papírově domácí Hořovice ovšem od počátku tahali za kratší konec a po výhře 6:2 tak jistotu medailového umístění slavil celek z Prahy. Souboj o zlaté medaile sehráli krysy s vítězem základní části, Přerovem. Ten šel v 8.minutě do vedení a o něj ho nepřipravil ani gól Tomáše Lorenze. Prague Rats tak po finálové prohře 1:6 slaví zisk stříbrných medailí!

Nejstarší kategorie mužů cestovala na finálový turnaj do Chrudimi. Po vítězství své základní skupiny a čtvrtfinálovém postupu přes Roller Storm je v semifinále čekal obhájce titulu, Přerov. Pražané v zápase o finále třikrát vedli, jenže Moravané dokázali vždy odpovědět. V čase 22:04 rozvlnil síť přerovské branky puk z hole Lukáše Plose a Prague Rats vedení 5:4 už nepustili. V souboji o zlato čekal mistry z roku 2018 a 2019 tým Mission Roller Brno, zřejmě jedno z největších překvapení letošní sezóny. Prague Rats však od začátku potvrzovali roli favorita a o poločase vedli vysoko 5:0. 4 vteřiny před koncem na konečných 10:2 zvyšoval Martin Tvrzník, jenž odstartoval oslavy mistrovského titulu. Rats se na extraligový trůn vrací po roční pauze!